CA JIGA

Západoafrické dobrodružství – Burkina Faso, Mali, Senegal ***

Senegal, Poznávací zájezdy - Senegal, Senegal

Termín: 18.05. (Út) - 31.05. (Po) 2021 Změnit

Doprava: Letecky (Praha)

Strava: Snídaně

Počet dní: 14 dní, 13 nocí

Celková cena za osobu od:

Číslo zájezdu:766658

Popis zajezdu
Afrika je třikrát větší, než Evropa a mnohem různorodější. V Africe platí, že pokud chcete cokoliv vidět, musíte si to zasloužit. Tato cesta je toho důkazem. Snažili jsme se připravit cestu co nejlevěji, aby si ji mohlo dovolit více cestovatelů.
Program

1. den
LETADLOOdlétáme do Afriky.
2. den
OUAGADOUGOUPříjemným letem jsme doletěli do Burkina Faso, což v překladu znamená země slušných lidí. My z s překladem souhlasíme. Míříme do centra hlavního města s názvem: OUAGADOUGOU. Povíme si o africkém Che Guevarovi, Thomasu Sankarovi, který Horní Voltu přejmenoval v roce 1984 na Burkina Faso. Sankara byl snílek, který chtěl vytvořit nádherný stát bez korupce, kde by se čestným lidem dařilo a kde by byli všichni šťastní. Po pěti letech ho mladí důstojníci zatkli, vyvedli za město a zastřelili. Moc převzal jeho nevlastní bratr generál Compaorè, který následně vládl zemi 27 let. Vysvětlíme si, z jakého kmene byl Sankara a z jakého Compaorè a vy začnete Afriku lépe chápat. Prohlídka mimořádně klidného města. Náš první dotek s exotickou Afrikou. Místní architektura, prašné ulice, domácí na motorkách a pravděpodobně žádní turisté. Naše expedice může začít.
3. den
CESTA DO ZEMĚ DOGONŮCesta na severozápad. Civilizace rázem skončí a vy se nemůžete vynadívat. Exotika v každém pohledu, úžasné barvy, úžasný pocit. Tisíce kráčejících hrdých lidí, stále méně vody a více baobabů. Slunce se večer změní na oranžovou kouli, jakou jste v našich končinách nikdy neviděli. Odněkud bude najednou slyšet bubnování a smích. Burkinu máme rádi. Začínáme přemýšlet nad tím, co je štěstí z pohledu úředníků, kteří řadí tuto zemi na spodek žebříčku, a z pohledu usměvavých místních lidí. Když už je kolem nejvíce prachu, jsme na hranici. Čisté béžové uniformy zmizí a začíná nárazníkové pásmo, kde bychom bez našeho vozidla nepřešli. Sudy a mezi nimi kameny pospojované šňůrou. Vlevo hliněná bouda. Nad tím cár látky, vybledlá vlajka Mali. Jen se nadechnete a všechno je jiné. Jsme v části s nejlepším mangem v zemi. Obrovské stromy poskytují v celoročních vedrech trochu stínu a pokud je sezóna, slaďoučké plody. Jsme v zemi Dogonů, ve městě Bandiagara. (380 km a příjezd ve večerních hodinách).
4. den
ZEMĚ DOGONŮVstupujeme do země Dogonů a seznamujeme se s místními zvyklostmi. Dogonská kultura byla zapsána jako kulturní dědictví na seznam UNESCO. Máme čas na trek (možnost vybrat si podle kondice) a spánek v dogonských vesničkách. Chceme autentický zážitek. Posvátní krokodýli? Animistická kultura přetrvala staletí. Fantastické dogonské mýty a legendy od duchovních vůdců z jednotlivých vesnic. Mezi Dogony máme kamarády. Uvidíte, a hlavně zažijete více. Dnešní noc bude v jednoduchém kempu uprostřed dogonské krajiny. (50 km)
5. den
ZEMĚ DOGONŮ – MOPTIDopoledne ještě strávíme u Dogonů. Přesuneme se k městečku Songho, kde se nacházejí skalní malby na místě, kde se odehrávají obřízky. Přesouváme se do Mopti, jednoho z nejdůležitějších měst v Mali. Leží na soutoku řek Niger a Bani. Život se zde točí kolem vody a my se na tenhle život podíváme zblízka. (200 km)
6. den
MOPTI – DJENNÉOpouštíme Mopti a vydáváme se na cestu na jih, do jednoho z bývalých hlavních měst krajiny. Přeplavíme se přes řeku Bani společně s místními rybáři kmene Bozo. Budete se cítit jako ve středověku a poté se ocitáme na ostrově jako z pohádky Tisíce a jedné noci. Toto je opravdový život. DJENNÉ (UNESCO) je světovou raritou. Uzoučké hliněné a kamenné uličky a v nich rušný život, který se na malý ostrov musí vtěsnat. Mešita je největší hliněnou stavbou světa, impresivní jako palác Potala ve Lhase. Kolem trhy, medresy, tradiční řemesla, zapadlé uličky. (145 km)
7. den
DJENNÉ – SEGOURanní přesun do SEGOU: bývalá koloniální metropole. Francouzské budovy, náznak parků, nádherný Niger a vynikající jídlo. Modernizace sem samozřejmě přichází, ale jenom v určitých aspektech. Zeně si nadále žije svůj život, který je pro nás na pohled tak atraktivní a nádherně barevný. Odpoledne se projdeme městem a navštívíme ty nejzajímavější místa a budeme si užívat poklidný západ slunce nad řekou Niger. Projedeme se po řece tradiční pirogou? Přenocujeme v Segou. (335 km)
8. den
SEGOU – BAMAKOV rytmech Ali Farka Ture opouštíme Segou a míříme do nynějšího hlavního města, kde nám zahrají Amadou and Mariam. Cestou se stavíme v Sekoro, kde navštívíme mešitu a hrobku zakladatele Bambarské říše, Biton Mammary Coulibaly-ho. BAMAKO: hlavní město pod pohořím Manging. Vyhlídka na město, centrum města a chaotická tržnice Grand Marché. Koupíte shnilou opičí hlavu či fetiše? Noční život, bary, diskotéky. (240 km)
9. den
BAMAKO – SIBI – DAKARMalý trek přírodou, který zvládne každý a pak trmácení se místním autobusem cca 20 km k malému vodopádu, kde budete zaručeně jediní turisté (samozřejmě za předpokladu, že ve vodopádu je voda – závisí od přírody). Příjemné osvěžení po tolika prašných cestách expedice. Možnost poznat venkov i z jiné strany a ochutnat tradiční jídlo s arašídovou omáčkou. Mali je známé také svou hudbou. Ve vesničce Sibi bývá otevřená kulturní asociace, kam se chodí učit lidé z celého světa. Afrika je nevyzpytatelná, ale pokud tu někdo bude, určitě nám zahraje. Večerní přelet na pobřeží Atlantiku, Senegal a Dakar!
10. den
DAKARNejcivilizovanější metropole naší cesty. Dakar je pulsující hlavní město Senegalu, které bude úplně jiným světem, jaký jsme dosud viděli tady v západní Africe. Kvalitní prohlídka města rovnou z letiště a následné ubytování. Tu kosmopolitní atmosféru je cítit každým nádechem. Směs africké, francouzské koloniální ale i moderní architektury ať už v podobě katolické katedrály nebo muslimské mešity. Dakar je hlavním městem nejen Senegalu ale i celé západní Afriky. Život zde pulzuje na každém kroku.
11. den
DAKAR – SAINT LUISEPřesun do bývalého hlavního města Saint Louise. V dopoledních hodinách ještě stihneme návštěvu ostrova Gore, který byl zapsán na seznam UNESCO mezi prvními památkami. Právě na tomto ostrově se odehrávaly nechvalně známé transporty otroků ze západní Afriky do Ameriky, i když role tohoto ostrova je některými zdroji zpochybňována a hlavní obchod připisují Saint Louis a Gambii.Při přesunu do Saint Louise se ještě stihneme zastavit u tzv. Lac Rose, které je za určitých podmínek růžovo-červeným jezerem. Bude nám příroda nakloněná a uvidíme ho v barvě? Podvečerní příjezd do snad nejkrásnějšího města Senegalu s okouzlující koloniální architekturou. Samotná cesta Dakar – Saint Louis trvá cca 5 hodin. Ochutnáte tu nejlepší kávu Afriky?
12. den
SAINT LOUIS – NOUAKCHOTTDopoledne si dostatečně vychutnáme atmosféru malebných uliček ostrova, na kterém se Saint Louis nachází. Vypadá, že se zde absolutně zastavil čas a město, které je zapsáno v UNESCO, působí jako směs starého Lisabonu a koloniální Havany. Až na to, že ruka architektů a historiků zde jen málo zasáhla do opravy budov. Odtud vládli Francouzi Západní Africe až do roku 1902.Přesun do hlavního města Mauritánie. Po cestě máme ještě národní ptačí rezervaci Djoudj, která je v seznamu UNESCO. Příroda se i zde mění a jako všude na světě je nevyzpytatelná. Nicméně, pokud bude možný vstup a podle ročního období se zde fakultativně zastavíme. Přímý přesun mezi Saint Louis a Nouakchott trvá cca 5 hodin. A znovu překračujeme hranice do poslední země naší "tour de Západní Afrika".
13. den
NOUAKCHOTTPoslední hlavní město na naší trase. Bizarní Nouakchott byl jen malou vesnicí do konce 50. let dvacátého století a je jedním z nejmladších hlavních měst naší planety. Sucho, sucho a opět jen sucho. Mauritánie je jedna z nejsušších zemí naší planety. Otroctví zde bylo zrušeno jen "nedávno". Oficiálně v roce 1981. Přesto, nebylo ilegální vlastnit otroka až do roku 2007. Nouakchott je naší poslední zastávkou v autentické Africe před odletem domů.
14. den
NOUAKCHOTT – EVROPAKonec našeho dobrodružství a přílet domů.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku, letištní poplatky, privátní dopravu během celé cesty, místního průvodce, lokálního řidiče, místní navigátory, ubytování v jednoduchých hotelech, u Dogonů (ve stanech), hraniční poplatky, trajekt do Djenné (2x), 2x večeři, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
ostatní stravu, víza, případný bakšiš průvodcům, poslední letištní transfer z pláže

Nezávazná objednávka zájezdu

Západoafrické dobrodružství – Burkina Faso, Mali, Senegal

Západoafrické dobrodružství – Burkina Faso, Mali, Senegal ***

Termín:18.05. (Út) - 31.05. (Po) 2021

Pokoj:Dospělá osoba

Strava:Snídaně

Doprava:Letecky

Cena: 95 900 Kč

Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
Dospělá osoba95 900 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
nabidkova lista
Vytvářím objednávku...