CA JIGA

Západoafrické dobrodružství – Burkina Faso, Mali, Senegal ***

Senegal, Poznávací zájezdy - Senegal, Senegal

Termín: 18.05. (Út) - 31.05. (Po) 2021 Změnit

Doprava: Letecky (Praha)

Strava: Snídaně

Počet dní: 14 dní, 13 nocí

Celková cena za osobu od:

Číslo zájezdu:766658

Popis zajezdu
Afrika je třikrát větší, než Evropa a mnohem různorodější. V Africe platí, že pokud chcete cokoliv vidět, musíte si to zasloužit. Tato cesta je toho důkazem. Snažili jsme se připravit cestu co nejlevěji, aby si ji mohlo dovolit více cestovatelů.
Program

1. den
Odlétáme do Afriky. 
2. den
Příjemným letem jsme doletěli do Burkina Faso, což v překladu znamená země slušných lidí. My z s překladem souhlasíme. Míříme do centra hlavního města s názvem: OUAGADOUGOU. Povíme si o africkém Che Guevarovi, Thomasu Sankarovi, který Horní Voltu přejmenoval v roce 1984 na Burkina Faso. Sankara byl snílek, který chtěl vytvořit nádherný stát bez korupce, kde by se čestným lidem dařilo a kde by byli všichni šťastní. Po pěti letech ho mladí důstojníci zatkli, vyvedli za město a zastřelili. Moc převzal jeho nevlastní bratr generál Compaorè, který následně vládl zemi 27 let. Vysvětlíme si, z jakého kmene byl Sankara a z jakého Compaorè a vy začnete Afriku lépe chápat. Prohlídka mimořádně klidného města. Tržiště s medem a zahradní pivnice s živou hudbou a výborným jídlem. 
3. den
Cesta na severozápad. Civilizace rázem skončí a vy se nemůžete vynadívat. Exotika v každém pohledu, úžasné barvy, úžasný pocit. Tisíce kráčejících hrdých lidí, stále méně vody a více baobabů. Slunce se večer změní na oranžovou kouli, jakou jste v našich končinách nikdy neviděli. Odněkud bude najednou slyšet bubnování a smích. Burkinu máme rádi. Začínáme přemýšlet nad tím, co je štěstí z pohledu úředníků, kteří řadí tuto zemi na spodek žebříčku, a z pohledu usměvavých místních lidí. Když už je kolem nejvíce prachu, jsme na hranici. Čisté béžové uniformy zmizí a začíná nárazníkové pásmo, kde bychom bez našeho vozidla nepřešli. Sudy a mezi nimi kameny pospojované šňůrou. Vlevo hliněná bouda. Nad tím cár látky, vybledlá vlajka Mali. Jen se nadechnete a všechno je jiné. Jsme v části s nejlepším mangem v zemi. Obrovské stromy poskytují v celoročních vedrech trochu stínu a pokud je sezóna, slaďoučké plody. Jsme v zemi Dogonů, ve městě Bandiagara. 
4. den
Vstupujeme do země Dogonů a seznamujeme se s místními zvyklostmi. Dogonská kultura byla zapsána jako kulturní dědictví na seznam UNESCO. Máme čas na trek (možnost vybrat si podle kondice) a spánek v dogonských vesničkách. Chceme autentický zážitek. Posvátní krokodýli? Animistická kultura přetrvala staletí. Fantastické dogonské mýty a legendy od duchovních vůdců z jednotlivých vesnic. Mezi Dogony máme kamarády. Uvidíte, a hlavně zažijete více. Dnešní noc bude v jednoduchém kempu uprostřed dogonské krajiny. 
5. den
Dopoledne ještě strávíme u Dogonů. Přesuneme se k městečku Songho, kde se nacházejí skalní malby na místě, kde se odehrávají obřízky. Přesouváme se do Mopti, jednoho z nejdůležitějších měst v Mali. Leží na soutoku řek Niger a Bani. Život se zde točí kolem vody a my se na tenhle život podíváme zblízka.
6. den
Opouštíme Mopti a vydáváme se na cestu na jih, do jednoho z bývalých hlavních měst krajiny. Přeplavíme se přes řeku Bani společně s místními rybáři kmene Bozo. Budete se cítit jako ve středověku a poté se ocitáme na ostrově jako z pohádky Tisíce a jedné noci. Toto je opravdový život. DJENNÉ (UNESCO) je světovou raritou. Uzoučké hliněné a kamenné uličky a v nich rušný život, který se na malý ostrov musí vtěsnat. Mešita je největší hliněnou stavbou světa, impresivní jako palác Potala ve Lhase. Kolem trhy, medresy, tradiční řemesla, zapadlé uličky.
7. den
Ranní přesun do SEGOU: bývalá koloniální metropole. Francouzské budovy, náznak parků, nádherný Niger a vynikající jídlo. Modernizace sem samozřejmě přichází, ale jenom v určitých aspektech. Zeně si nadále žije svůj život, který je pro nás na pohled tak atraktivní a nádherně barevný. Odpoledne se projdeme městem a navštívíme ty nejzajímavější místa a budeme si užívat poklidný západ slunce nad řekou Niger. Projedeme se po řece tradiční pirogou? Přenocujeme v Segou. 
8. den
V rytmech Ali Farka Ture opouštíme Segou a míříme do nynějšího hlavního města, kde nám zahrají Amadou and Mariam. Cestou se stavíme v Sekoro, kde navštívíme mešitu a hrobku zakladatele Bambarské říše, Biton Mammary Coulibaly-ho. BAMAKO: hlavní město pod pohořím Manging. Vyhlídka na město, centrum města a chaotická tržnice Grand Marché. Koupíte shnilou opičí hlavu či fetiše? Noční život, bary, diskotéky. 
9. den
Opouštíme řeku Niger a míříme do Sahelu. Teprve ten, kdo se dotkne Sahelu, pochopí černý kontinent. Procházíme přes nejteplejší město západní Afriky a možná celého světa. Cesta je cíl a my jsme už silná parta. Hledáme nomády, zastavujeme se ve vesničkách a u napajedel. Náhle vstupujeme do civilizace. Míříme do města, odkud Francouzi dvě století ovládali obrovské území Mali, Senegalu, Burkiny Faso a Mauretánie. Kayes, a jsme na jednom z nejteplejších míst světa, kde teplota může dosáhnout i 50+°C. 
10. den
Poslední krok na naší cestě – překračujeme hranici mezi Mali a Senegalem. Projíždíme malebnou krajinou s vesničkami a vstupujeme do uměleckého města Tambacounda. Pokud vyjde čas, podíváme se do umělecké vesnice a na místní trh. Pokračujeme o cosi dál až do města Kaolack. Poslední noc ve vnitrozemí, zítra jsme u Atlantiku. 
11. den
Cestou na pobřeží se stavíme ve městě Touba. Právě toto místo je cílem každoroční poutě a Touba láká množství věřících. Ve druhém největším senegalském městě se nachází jedna z největších afrických mešit. Postavíme se pod její 87 metrů vysoký minaret a pokračujeme v cestě na západ. Odpoledne příjezd do města na vodě v ústí řeky Senegal – Saint Louis. Ubytujeme se a půjdeme si prohlédnout nejzajímavější místa tohoto koloniálního města. Svezeme se tradičním dopravním prostředkem Saint Louise, drožkou? SAINT LUISE je zázrak (UNESCO) a lákadlem pro turisty. Mostem mezi savanou a Saharou, mezi řekou a oceánem, mezi Evropou a Afrikou. V Paříži Afriky se snažili Francouzi Afriku změnit. Neuspěli. Na písčitých ulicích Saint Louise si dopřejeme magickou kávu, kterou prý vymyslel sám světec. 
12. den
Dopoledne ještě strávíme čas v tomto příjemném městě a po obědě se přesuneme do Dakaru. Cestou do hlavního města Senegalu se zastavíme u rybářů. Dřevěné pirogy a nebezpečné, ale velmi fotogenické povolání. Před vstupem do Dakaru se stavíme na jezeře jménem Lac Retba, aneb Rose. Teď, v období sucha by mělo mít nádhernou růžovou barvu. Je známé taky sběrači soli. Večer příjezd do Dakaru. 
13. den
Na závěr návštěva pokojného hlavního města Senegalu, Dakar. Konečná známého automobilového závodu Rally Paříž-Dakar, rodiště fotbalistů a vynikající hudby. Barevná, bláznivá, radostná Afrika. Navštívíme náměstí Nezávislosti, Prezidentský palác, budovu Parlamentu a další důležité budovy a památky města. Mezi ně zahrneme i katedrálu Africké katolické komunity, Velkou mešitu a známý umělecký trh. Po prohlídce města se přeplavíme na ostrov Goreé, který byl zapsán na seznam UNESCO mezi prvními památkami vůbec. Právě na tomto ostrově se odehrávali neslavné transporty otroků ze západní Afriky do obou Amerik, i když role tohoto ostrova je některými zdroji zpochybňována a hlavní obchod připisují Saint Louis a Gambii. Vrátíme se zpět do Dakaru a po večeři se přesuneme na letiště. Odlétáme domů a necháváme za sebou úchvatnou část Afriky. 
14. den
Konec našeho dobrodružství a přílet domů. 
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku, letištní poplatky, privátní dopravu během celé cesty, místního průvodce, lokálního řidiče, místní navigátory, ubytování v jednoduchých hotelech, u Dogonů (ve stanech), hraniční poplatky, trajekt do Djenné (2x), 2x večeři, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
ostatní stravu, víza, případný bakšiš průvodcům, poslední letištní transfer z pláže

Nezávazná objednávka zájezdu

Západoafrické dobrodružství – Burkina Faso, Mali, Senegal

Západoafrické dobrodružství – Burkina Faso, Mali, Senegal ***

Termín:18.05. (Út) - 31.05. (Po) 2021

Pokoj:Dospělá osoba

Strava:Snídaně

Doprava:Letecky

Cena: 95 900 Kč

Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
Dospělá osoba95 900 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
nabidkova lista
Vytvářím objednávku...