CA JIGA

Exotika light - Senegal ***

Senegal, Poznávací zájezdy - Senegal, Senegal

Termín: 03.01. (Pá) - 11.01. (So) 2020 Změnit

Doprava: Letecky (Katowice)

Strava: Polopenze

Počet dní: 9 dní, 8 nocí

Celková cena za osobu od:

Číslo zájezdu:634333

Popis hotelu

Ubytování

Pokoje
Komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprcha nebo vana, WC, ručníky).
Příkladové hotely, které během tohoto zájezdu využijeme: Hotel Melia, Hotel Keparanga, Hotel Les Flamboyants.

Strava
V hotelových restauracích jsou podávány snídaně a večeře podobné evropským, ovšem můžete si objednat i jídla regionální kuchyně.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Žirafy, zebry, bílí nosorožci - safari v Přírodní rezervaci Bandia • Dakar • ostrov Gorée - klima minulé éry • Lake Rose - druhé „Mrtvé moře“ • Joal Fadiouth - neobvyklá vesnice u Atlantského oceánu • postav se v cíli rallye Paříž - Dakar • lanový park v korunách baobabů • Kachikally - krokodýlí rezervace

Den 1
Sraz na letišti u stanoviště CK. Přelet do Banjulu charterovým letadlem. Přílet do Banjulu, transfer do hotelu, večeře a přenocování. 
Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady .  

Den 2
Po snídani transfer do přístavu a trajektu přes řeku Gambia do Barry. Při čekání na přechod budeme mít první příležitost pozorovat typický africký folklór. Trajekt je hlavním dopravním prostředkem mezi severem a jihem, zvířata jdou: zvířata, kozy, velbloudi, celá drůbež, ovocné koše a mnoho dalších věcí. Stojí za to podívat se na řetězy-rovné ženy nesoucí tašky na hlavách a jejich barevné kostýmy s názvem bubu. Převod do Senegalu. Cestou kolem Sokone přejdeme přes Niominku, navštívíme místní vesnici a podíváme se na práci místních obyvatel. Příjezd pozdě odpoledne do největšího turistického centra v Senegalu, Saly / Somone. Ubytování na hotelové večeři, přes noc. Pro ty, kteří chtějí jít na tanec na místní diskotéce. Zábava až do pozdních nočních hodin. (trasa cca 200 km po souši a trajektem)

Den 3
Den volna. Pro ty, kteří jsou ochotni (v ceně cesty) po snídani, výlet do rezervace Bandia. Bude to druh safari speciálně upraveného pro tento účel autem. Během návštěvy v parku budeme moci obdivovat žirafy, bílé nosorožce, zebry, savany, několik druhů antilop, hyeny, červené paty, zelené verys a několik dalších exemplářů africké fauny. Odpoledne je čas na oběd a nákupy suvenýrů v rezervaci (místní likéry, pohlednice, magnety, košile, šperky atd.). Volný čas na slunění a relaxaci. Pro dobrovolníky možnost pořádání volitelných atrakcí - těch, kteří si chtějí vyzkoušet svou fyzickou sílu a ty, kteří hledají neobvyklou rekreaci - možnost nákupu účasti v tzv. acrobaobabach. Druhý návrh bude nezapomenutelným výletem na čtyřkolce. (trasa 30 km)

Den 4
Po snídani (pro ty, kteří jsou ochotni v ceně výletu) zamíříme na jih směrem k neobvyklému městu Joal Fadiouth. Toto jsou rodinné stránky prvního prezidenta senegalského Leopolda Sedara Senghora. Joal je považován za nejkrásnější vesnici v zemi, skládá se z několika čtvrtí. Hlavní z nich jsou budovy rybářů kmene Serer. Vesnice Fadiouth je zase zvláštní ostrov složený z miliónů mušlí spojených dřevěným mostem se zemí. Charakteristickým prvkem krajiny tohoto města jsou mangrovové lesy a katolicko-muslimský hřbitov, který svědčí o výjimečné náboženské toleranci v Senegalu. První evropští osadníci byli portugalští Židé, následovaný holandskými námořníky a portugalskými katolíky a francouzštinou. Nepochybnou atrakcí jsou také sýpky na kůlech. Tento region je jedním z nejvýznamnějších rybářských center v zemi vedle severního St. Louis a jižního Kafountine. Odpoledne se vrátíte do hotelu v Saly / Somone, volný čas na opalování. (trasa cca 80 km)

Den 5
Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku hlavního města země a nejvýznamnějšího města západní Afriky - Dakaru. Město je zajímavé skládat koloniální vlivy, rozsáhlé africké předměstí a zcela evropské struktury. Historické koloniální budovy, muzea a galerie zde spolupracují s barevnými, rušnými veletrhy pod širým nebem. Uvidíme mimo jiné prezidentský palác, africký trh se suvenýry "marché Kermel", katedrálu, Náměstí nezávislosti, památku renesance Afriky a nejzápadnější cípu Afriky - mysu Almadies. Pak trajektem na ostrov Goree. Ostrov (seznam UNESCO), který patří k světovému kulturnímu dědictví, je důležitou historickou památkou Afričanů díky své minulosti. Od 16. do 19. století byl ostrov hlavní základnou pro vývoz otroků na druhou stranu Atlantiku. Ostrov Goree byl místem miliónů lidských tragédií, byli zde uvězněni, prodáni a naloženi na lodě. V současné době ostrov přitahuje mnoho návštěvníků svými unikátními koloniálními budovami, krásnými pastelovými barvami restaurovaných domů a specifickou atmosférou minulé éry. Na ostrově žije mnoho umělců, zejména malířů. Čas teče jenivě, melancholicky. Navštívíme jeden z otrockých domů. Pak půjdeme na procházku do kopce, která sloužila jako pod širým nebem při natáčení scén k filmu "Práce Navarony". Návrat do hotelu v oblasti Saly / Somone. (trasa cca 160 km)

Den 6
Po snídani půjdeme do oblasti Lac Rose - slavného růžového jezera, které má stejné vlastnosti jako Mrtvé moře. Jeho slanost je 380 g na litr vody, což neumožňuje normální koupání, koupání. Velkým lákadlem je plavat na jeho povrchu v sedě. Barva jezera (růžový amarant) pochází z mikroorganismů, které v něm žijí, a jeho nasycení závisí na úhlu slunečních paprsků. Zajímavým způsobem vyjde sůl z jezera. Muži jdou do středu jezera, přičemž tolik soli na lodi, aby nedokončili loď jen 1 cm. Na pobřeží se celé rodiny starají o sušení, balení a expedici soli, která dodává téměř celou západní Afriku. Jezero je obklopeno fantastickými, obrovskými dunami, které se později promění v širokou písečnou pláž u moře. V tomto bodě byla meta slavné rallye PARIS - DAKAR stále na místě. Půjdeme na výlet, který bude náhradou za legendární rally. Výlet je speciálně upraven pro terénní vozidla. Trasa povede podél břehu Růžového jezera, přes duny a končí západem slunce nad Atlantikem. Zajištěné emoce! Večer se vraťte do hotelu v oblasti Saly / Somone. (trasa cca 150 km)

Den 7
Snídaně, check-out a cesta do Gambie. Návštěva Banjul, hlavního města nejmenšího státu v Africe. Uvidíme mimo jiné Etnografické muzeum v Katchikally spolu s krokodýlí rezervací, kostelem sv. Maria, Arc de Triomphe, odkud je nádherný výhled na město. Budeme mít možnost obdivovat místní řemesla v místním velkém bazaru. V odpoledních hodinách volný čas na nákupy. Ubytování v hotelu v Gambii, večeře, přes noc (trasa cca 200km)

Den 8
Snídaně, volný čas pro opalování a relaxaci v Gambii. Ve večerním transferu pro zákazníky, kteří se vracejí do země - na letiště, odlet do Polska. Pro zákazníky, kteří si vybrali další týdenní pobyt v Gambie v odpoledních hodinách transfer do vybraného hotelu.

Den 9
Příjezd do Polska.

Poznámky k programu
- Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
Senegal - pro pobyt kratší než 90 dní nepotřebují občané České republiky vízum.
Gambie - vízová povinnost byla pro občany České republiky zrušena.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování v hotelech dle popisu - ve dvoulůžkových pokojích (s možností přistýlky), ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), výlety dle programu, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy 18-20 místným klimatizovaným autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během poznávaní Gambie a Senegalu, místního průvodce - vedoucího skupiny, další místní průvodce, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného, taxy, trajektu, parku Bandia, přejezdu kolem Lac Rose - placeno průvodci na místě formou balíčku) cca 65 EUR/os. Spropitné, nosiči zavazadel cca 40 USD.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není požadováno. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Nezávazná objednávka zájezdu

Exotika light - Senegal

Exotika light - Senegal ***

Termín:03.01. (Pá) - 11.01. (So) 2020

Pokoj:pokoj standard

Strava:Polopenze

Doprava:Letecky

Cena: 24 316 Kč

Last minute (-9%)

Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
pokoj standard24 316 Kč0 Kč
Příplatky
garance bezplatné změny rezervace "premium"1 824 Kč0 Kč
Pojištění - Nejlepší varianta1 098 Kč0 Kč
Pojištění - Balíček Sport k Nejlepší variantě659 Kč0 Kč
příplatek za nejlepší místa v autokaru604 Kč0 Kč
Pojištění - Balíček Sport k Doporučené variantě384 Kč0 Kč
Pojištění - Doporučená varianta366 Kč0 Kč
garance bezplatné změny rezervace "standard"299 Kč0 Kč
Pojištění - Balíček Sport k Základní variantě192 Kč0 Kč
Povinný poplatek do Garančního Fondu Turistiky92 Kč0 Kč
garance bezplatné změny rezervace "komfort"6 Kč0 Kč
Asistence pro případ nekorektně proběhlých letů
Předplacená služba Letový asistent ClaimCloud Vám zajistí asistenční služby pro případy zpoždění letu, zmeškání návazného letu, zrušení letu, odepření nástupu či zpoždění, poškození nebo ztráta zavazadel. V rámci těchto služeb můžete získat až 1220 EUR dle typu problému na základě nařízení (ES) č. 261/2004 či Montrealské úmluvy. Asistenční služby jsou následně zcela zdarma.
PopisCenaPočet
0 Kč
99 Kč
249 Kč
Objednáním služby vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Rainbow tours IČO: 26859220
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
nabidkova lista
Vytvářím objednávku...